Öveçler Şubemiz Hakkında

Okulumuz 1600 m2 kapalı alana ve 400 m2 lik doğal bir bahçeye sahiptir. Eğitim sistemimize uygun olarak yapılandırılmıştır. Okulumuzda 9 farklı atölye bulunmaktadır. Atölyelerimiz işlevine uygun, zengin eğitim araç gereçleri ile donatılmıştır.

Kendi içinde değişebilen, gözlem yapma olanağı olan, aydınlık ve ferah atölye ortamlarımız ;

 

Kavram Atölyesi

 

Bu atölyemizde çocuklarımıza kazandırmayı amaçladığımız kavramlara yönelik materyaller, oyuncaklar bulunur. Ele alınan kavramlara göre uygun ortamlar oluşturularak bilgi pekiştirilir.

 

Dil Gelişim Atölyesi

 

Çocuklarımızın yaş gruplarına göre seçilmiş kitaplar ve uygun materyaller yer almaktadır. Anadili etkinlikleriyle yaş gruplarına göre okuma – yazmaya hazırlık çalışmaları yapılmaktadır.

     

Tasarım Atölyesi

 

Ahşap bloklar, Legolar, mozaik oyunlar ile 3 boyutlu tasarımlar yaparken düşünme ve dikkat becerisinin belirgin olarak desteklendiği bir atölyedir. Marangozhanemizde yaratıcılığımız ile birlikte el becerilerimizi geliştiriyoruz.

 

Doğa Atölyesi

 

Bitkiler ve hayvanlar, ekosistem, doğal denge, yaşam döngüsü, geri dönüşüm, doğal enerji kaynakları vb. pek çok konu bu atölyemizde ele alacağımız konular arasındadır.

     

Sanat Atölyesi

 

Çocuklarımızın özellikle sanatsal becerileri ve yaratıcılıklarını desteklediğimiz ve geliştirdiğimiz bu atölyemizde çeşit çeşit resim ve seramik malzemeleri ile sanata dair birçok özgür ve özgün çalışmalar yapıyoruz.

 

Sosyal Yaşam Atölyesi

 

Çocuklarımız, günlük yaşamda kullanılan malzemelerin çocuğa uyarlanmış modelleri ile taklit ve canlandırmalar yaparak sosyal yaşam becerileri kazanıyorlar.

     

Hareket Atölyesi

 

Bu alanda öncelikle çocuklarımızın psikomotor becerileri,
el-göz-ayak koordinasyon becerileri uygun materyaller ve oluşturulan etkinliklerle desteklenir.

 

Mutfak Etkinlikleri Atölyesi

 

Kurabiye, salata, reçel, turşu vb. etkinliklerle çocuklarımızın psikomotor ve bilişsel gelişimlerini destekliyoruz.

     

Işık - Gölge Atölyesi

 

Çocuklarımızın nesnelere değişik açılardan bakmaları sağlanır. Farklı ışık kaynakları ile çocuklarımızın elleri veya değişik nesnelerle oluşturdukları gölge kovalamaca oyunları eğlenerek öğrenmelerini sağlamaktadır.

 

 

 Spor Salonu

 

Ayrıca sportif etkinliklerimiz için de kullandığımız çok amaçlı bir salonumuz da eğitim alanlarımız arasındadır.


 

     

Yüzme Havuzu

 

Yüzme eğitimimizde öncelikle nefes ve suda durma çalışmaları yaptırılırken oyun ağırlıklı bir program izlenir. Bu sayede çocuklar daha temelden nefes kontrolüne ve suda duruşa dair doğru temellerle ilerleyebilmektedir.

   

 

Okulumuz çok katlı olup, çocuk emniyetli asansör ile katlar arasındaki hareket sağlanmaktadır.  


Gerektiğinde kullanılacak olan merdivenlerde her türlü güvenlik önlemi de alınmıştır. Okulumuzun bütün iç ve dış kullanım alanlarında toplam 40 adet kamera ile 24 saat izlenmektedir.